سایت بندپی Bandpay.ir

گزارش تصویری سایت بندپی از مراسم سالیانه گرامیداشت حضرت آقامار

بازدیدها: 10

گزارش و گزارش تصویری سایت بندپی از مراسم دعوت سالانه حضرت آقا مار مادر مکرمه حضرت حاجی شیخ موسی + مراسم کلنگ زنی بارگاه آن حضرت/ جمعه 10 آبان ماه در روستای فیروزجاه 

 


گزارش و گزارش تصویری از مراسم گرامیداشت حضرت آقامار:

 

زمان: جمعه 10 آبان / مکان : حسینیه روستای فیروزجاه ثابت

 

برنامه با تلاوت ایات قرآن کریم شروع می شود چندی بعد نوبت عرض خیر مقدم می شودکه حاج آقا تباری به عنوان مدیریت بازسازی بارگاه اقامار گزارش کاری در مورد بازسازی و در واقع نوسازی بارگاه آقامار میدهد و حاج علی اکبر ملاتبار نیز ضمن خیر مقدم احادیث گوهر بار ائمه و امامان را در مورد شان مادر و ساخت مسجد برای حضار بیان می کند

مداحی مراسم نیز بر عهده شیخ محسن نجار است که بنابر نزدیکی ایام محرم ذکر مصیبتی از امام حسین می خواند و وقت را به حاج شیخ قربان احمدی منش میدهد تا به عنوان سخنران مجلس چند کلمه ای برای مردم صحبت کند  و بعدش اقامه نماز جماعت به امامت حاج آقای احمدی و بعد آن هم پذیرایی  و مراسم کلنگ زنی : 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آنچه که در تصاویر مشخص است استقبال خوب مردم از این مراسم است که نشانگر ارادت و علاقه مردم بندپی و دیگر نقاط به این مادر گرامی می باشد. البته در این مراسم مردم سنگ تمام گذاشتند و با کمک های مالی خود کلید شروع این مهم را زدند.

 


 

و سرانجام مراسم کلنگ زنی شروع می شود و افراد حاضر در مراسم از جمله حاج آقا احمدی به عنوان پیش قدم و بزرگ مجلس ، حاج شیخ عبدالرسول احمدی ، پدر بزرگوار شهید مهری ، حاج محمد علی عباسی فیروزجاه عضو شورای شهر بابل ، حاج آقا نجفی ، حاج آقا تباری ، حاج علی اکبر ملاتبار و … کلنگ را بر زمین می زنند و این امر شروع کار بازسازی بارگاه می باشد.

 

 

 

 

اختصاصی از سایت بندپی : بهشت گمشده مازندران

www.Bandpay.ir

 

۱۴ پاسخ

 1. سلام و عرض ادب و ارادت خدمت همه دوستان

  این کار بسیار ارزشمندی است که توسط بزرگان منطقه در دست اقدام است و ضرورت دارد همگان حمایت نمایند تا به نتیجه شایسته ای منجر شود. این بانوی بزرگوار از مفاخر منطقه بوده و در دامان پاک و مطهر ایشان است که حضرت حاجی شیخ موسی با آن همه مراتب عرفانی تربیت می شود و همیشه در اذهان باقیست.

  بزرگانی در تصاویر دیده می شوند که هر یک به تنهایی کارهای بزرگی را برای منطقه انجام داده اند اعم از روحانی و غیر روحانی. یادمان باشد که نباید فراموش شوند.

  سپاس

 2. عکس آدمهایی را می بینم که ظاهر و باطنشان کاملا متفاوت است.
  بخدا قسم خجالت آوره، یادم نرفته چندسال قبل هم با توزیع فیش از مردم پول دریافت کردند و حتی یک ریال هم خرج این بارگاه نشده است.
  واقعا شرم آوره

 3. امروز تو این عکس ها چیزی رو دیدم که سال ها پیش پدر بزرگ مادری من مرحوم استاد حاج تیمور لاغر فیروزجایی نجار باشی سال ها پیش اولین بنای آن را برپا کرد. روحشان شاد.

 4. سلام، من بندپی وچه هسمه اما اونجه زندگی نکمه. مه دل واقعا اون سرسبزی و اب و هوا وسه تنگ بونه. کاش زودتر بیم و اتا سر اونجه بزنم…..

 5. سلام ازمسئولین خبری نبود چرا ؟؟؟ شاید دیگه ایام انتخابات نیست که به کور ترین نقطه درحوزه استحفاظی با سر حضور پیدا کنند وجهت …. !!!…..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌ها
آمار سایت
 • ۰
 • ۳۱۸
 • ۱,۸۸۷
 • ۴۴,۵۶۱
 • ۳۲۷,۵۱۴
 • ۸,۰۳۶,۹۴۵
 • ۷۶,۹۷۷
 • ۷۲۸
 • ۷,۲۹۶
 • ۱۲ مرداد, ۱۴۰۱