سایت بندپی Bandpay.ir

واژگونی خودروی پراید در روستای کمانچوسر

بازدیدها: 0

شامگاه جمعه یک دستگاه خودروی سواری پراید در روستای کمانچوسر از ارتفاع حدود 2.5 متر که بر اثر رانش زمین ایجاد شده است به پایین جاده واژگون شد.

سایت بندپی (سرویس خبری ، حوادث) حسینعلی عباسی کیا: شامگاه جمعه 94/1/28 یک دستگاه خودروی سواری پراید در روستای کمانچوسر از ارتفاع حدود 2.5 متر به پایین جاده واژگون شد که خوشبختانه به سرنشین آن آسیب جدی وارد نشد اما موجب خسارت مادی به خودرو شد که در تصاویر مشخص است. 

به گزارش سایت بندپی علت حادثه رانش کلی جاده در نزدیکی مدرسه روستای کمانچوسر است که ارتفاعی حدود 2.5 متری از شانه جاده ایجاد شده است و هیچ­گونه علایم هشداری حتی چند فرغون گل هم در دو سمت آن وجود ندارد. البته حدود شش ماهی هست که این منطقه رانش کرده و تقریباً به همین شکل باقی است.

جاده فیروزجاه که در ادامه­ اش به روستای ییلاقی حاج شیخ موسی متصل می شود، حدود پنجاه نقطه رانشی دارد که حداقل در 15 نقطه آن خطر سقوط به دره وجود دارد و البته جاده در منطقه ای است که اکثراً مه ­آلود است. لذا وجود خط ­کشی در وسط و حاشیه امری کاملا ضروری است و هیچ­وقت نباید خط­کشی آن بی­ رنگ شود در حالی که مدتی است خط­ کشی ها بی­ رنگ شده است و البته همراه با چاله و چوله­ هایی که تعدادشان کم هم نیست.

لازم به ذکر است که هقته سوم فروردین در همین مکان به علت تنگ بودن عرض جاده سه خودرو با یکدیگر برخورد کردند. در زیر تصاویری از مشکلات این جاده را به همراه تصاویر واژگونی خودروی پراید مشاهده می کنید. 

عکس: حسینعلی عباسی کیاIMG_0890

تابلوهای علائم رانندگی و هشداری در جاده فیروزجاه بسیار اندک و از فیروزجاه تا شیخ موسی که جاده توریستی هم شناخته می شود به طول 25 کیلومتر به کلی فاقد هرگونه علائم و هشدار است که برای مسافران و مهمانانی که به جاده های این منطقه آشنایی ندارند می تواند بسیار خطرناک و خطرآفرین باشد.

IMG_0904

در این جاده از ابتدا تا انتها چاله و چوله­ های زیادی یافت می شود و شاید در برخی نقاط بتوان از آن به عنوان آبشخور دام ها در روزهای بارانی استفاده کرد. لازم به ذکر است جدا از چاله ها، یکی از خطرات اصلی و تقریبا دائمی این جاده وجود مه فراوان در مسیر است که در برخی نقاط دید را برای راننده به طور کامل از بین می برد.

IMG_0893

خط کشی ها کاملاً پاک شده و جاده هم بیشتر وقت­ ها مه­ آلود است. 

IMG_0927

اینجا قسمتی از جاده شیخ موسی بالاتر از پیچ کیجابور است که چند وجب زیر آسفالت خالی است بدون این که هیچ شانه و علامتی باشد. خودتان با چشمان زیبا به این تصویر نگاه کنید. امید است مسئولان منطقه با نگاهی جدی تر به این مسئله نسبت به تعمیر هرچه سریع تر این قسمت از جاده فیروزجاه و دیگر نقاطی که چنین مشکلی دارند، اقدام نمایند.

IMG_1285 IMG_1292 IMG_1293 IMG_1300

۲ پاسخ

 1. باسلام,این جاده ازابتداتاانتهامسیرترددهمیشگی ماست حتمامسولین محلی واستانی بنابهردلیلی ازاین مسیرترددمی کنندامیدواریم بین جان ومال مردم عادی بامسولین تفاوتی نباشد,خدایاتوبه دادمابرس,باتشکرازاطلاع رسانی وتصاویرخوب آقای عباسی کیا,دست مریزادوخداقوت

 2. با سلام . امیدواریم جاده مرمت بشه اگه نه شاهد ماجراهای مثل این حادثه خواهیم بود . البته از امروز شروع کردند سه راه خرطوسی شکستگی جاده رو ظاهرا می خوان یه بلایی سرش بیارن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌ها
آمار سایت
 • ۰
 • ۱,۸۸۹
 • ۳,۲۷۶
 • ۴۱,۰۴۶
 • ۲۷۰,۶۰۳
 • ۷,۹۸۰,۰۳۴
 • ۶۵,۸۴۶
 • ۷۲۸
 • ۷,۲۸۸
 • ۲۴ اسفند, ۱۴۰۰