سایت بندپی Bandpay.ir

زندگی نامه پهلوان نامی بندپی حاج عیسی رمضانی

بازدیدها: 40

زندگی نامه پهلوان زنده یاد حاج عیسی رمضانی

سایت بندپی – حاج عیسی رمضانی در 11 فروردین 1326 در یک خانواده کشتی پرور و کشتی دوست به دنیا آمد. او فرزند دوم مرحوم پهلوان حاج علی جان رمضانی است. در سال ۱۳۴۲ کشتی را آغاز کرد و در سال ۱۳۴۶ اولین قهرمانی اش را در این رشته کسب نمود و طی ۴ سال متوالی، بازوبند طلای پهلوانی مازندران را به دست آورد.

در سال ۱۳۵۸ نفر دوم مسابقات پهلوانی کشور شد و در سال های ۶۰ الی ۶۳ قهرمان چند دوره لیگ آزادی کشور گردید و در طی سال های ۷۴ الی ۷۷ عناوین قهرمانی، نایب قهرمانی و سومی کشتی پیشکسوتان جهان را در کارنامه خود دارد.

در طی این سال ها ؛ در سطح منطقه بندپی هر جا که مسابقات کشتی لوچو برگزار میشد، پهلوان حاج عیسی رمضانی در آن جا حضور پیدا می کرد و گرمابخش مسابقات و باعث روحیه گرفتن جوانان و نوجوانان می شد.

در روز ۱۰ مرداد 1393، در میدان مسابقات معروف کشتی لوچو بندپی در روستای ییلاقی شیخ موسی، محمدرضا بحرگرد (متولی ورزشهای بومی محلی مازندران) به نیابت از تمام مردم منطقه از این پهلوان تقدیر نمود و قول برگزاری دومین دوره کشتی لوچو یادواره پهلوان عیسی رمضانی را داد که این مسابقات از ۱۹ آذر ۹۳ با حضور ۱۳ تیم در مازندران برگزار شد.

حاج عیسی رمضانی، صبح روز شنبه 12 اردیبهشت ماه 1394 بر اثر ناراحتی قلبی تحت عمل جراحی قرار گرفت.

زندگی نامه پهلوان نامی بندپی حاج عیسی رمضانی

در نخستین روزهای هفته اول خرداد ؛ جامعه ورزشی مازندران شاهد خبر غمانگیزی برای ورزش دوستان به ویژه علاقه مندان به ورزش پرافتخار کشتی بود. پهلوان خوش­نام و آوازاه کشتی لوچو بندپی که از زمان جراحی در بیمارستان شریعتی تهران بستری بود، شامگاه شنبه 2 خرداد 1394 در سن ۶۸ سالگی دار فانی را وداع گفت.

صبح روز یک­شنبه، سوم خرداد 94 فدراسیون کشتی ایران طی اطلاعیه ­ای در پایگاه خود، درگذشت پهلوان عیسی رمضانی را تسلیت گفت.

زندگی نامه پهلوان نامی بندپی حاج عیسی رمضانی

مراسم تشییع این قهرمان ارزنده ورزش استان و منطقه، صبح روز دوشنبه ابتدا از استادیوم آزادی تا سالن جهان پهلوان تختی (میدان ولایت بابل) برگزار شد.

پس از تشییع در بابل، پیکر این ورزشکار، برای خاکسپاری به روستای شوبکلا بخش بندپی غربی منتقل شد. از ساعت ۱۰:۳۰ صبح پیکر این پهلوان ارزنده و قهرمان اسبق کشتی به زادگاهش رسید و مردمی که از نخستین ساعات صبح منتظر رسیدن پیکر پهلوانشان بودند، بدن آن عزیز از دست رفته را به خاک سپردند.

نام و یادش گرامی باد.

مراسم تشییع و خاکسپاری پهوان حاج عیسی رمضانیگزارش تصویری مراسم تشییع و خاکسپاری زنده یاد پهلوان حاج عیسی رمضانی

از اینجا ببینید / دوشنبه 4 خرداد 1394

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌ها
آمار سایت
  • ۰
  • ۲۷
  • ۱,۴۴۸
  • ۳۶,۴۶۷
  • ۲۶۲,۶۰۵
  • ۷,۹۷۲,۰۳۶
  • ۶۴,۶۳۳
  • ۷۲۸
  • ۷,۲۸۸
  • ۲۴ اسفند, ۱۴۰۰