سایت بندپی Bandpay.ir

فینال مسابقات کشتی لوچو بندپی / گزارش تصویری

بازدیدها: 10

مسابقات کشتی سنتی لوچو یادواره شهدا و جوانان شهر گلیای بندپی، به مدت سه شب و یک روز در محوطه پنجشنبه بازار برگزار شد. / گزارش و گزارش تصویری در ادامه نوشته

سایت بندپی – مسابقات کشتی سنتی لوچو یادواره شهدا و جوانان شهر گلیای بندپی، به مدت سه شب و یک روز برگزار شد.

مسابقات کشتی لوچوی گلیا، ابتدا قرار بود در تاریخ 2 الی 5 شهریور برگزار شود اما به علت تداخل زمانی با مسابقات کشتی لوچوی کیاکلا به این هفته موکول شد.

این مسابقات از ساعت 21:30 سه شنبه 9 شهریور 95 به مدت 3 شب در محوطه پنج شنبه بازار شهر گلیا جنب خانه هلال احمر بندپی برگزار شد و غروب دیروز جمعه دوازدهم شهریورماه با مشخص شدن پهلوانان و سرپهلوان این دوره از مسابقات به پایان رسید. طی این شب ها مسابقات در 9 وزن پیگیری شد که دیدارهای رده بندی و فینال اوزان مختلف امروز برگزار شد. همچنین بعد از پایان مسابقات وزنی، دیدارهای دیگر در سه رده تنگله، پهلوانی و سرپهلوانی انجام شد. در مجموع 167 کشتی گیر در این دوره کشتی گرفتند که در پایان، 9 قهرمان وزن های 9 گانه و پهلوانان و سرپهلوان معرفی شدند.

در این دوره از مسابقات 350 مسابقه کشتی برگزار شد. در پایان 21 رأس گوسفند، 20 تخته فرش، 30  تخته پتو و یک رأس گاو به نفرات برتر اهدا شد. مسابقه پایانی لوچو جهت تعیین سرپهلوان بین دو پهلوان اکبر صفرپور و احمد نیک خو برگزار شد و در پایان احمد نیک خو از فریدونکنار به عنوان سرپهلوانی این مسابقات دست یافت.

این دوره از مسابقات در طی سه شب جنب خانه هلال احمر بندپی برگزار شد اما به علت بارش های شدید صبحگاهی جمعه و آب گرفتگی محل برگزاری، مسابقات روز آخر با اندکی جابجایی در میدانگاهی کنار سالن ورزشی شهر برگزار شد.

مهمان ویژه روز پایانی این مسابقات، جهان پهلوان قاسم رضایی دارنده 2 مدال طلا و برنز المپیک لندن 2012 و ریو 2016 بود که بسیار مورد استقبال و تشویق تماشاگران قرار گرفت. دقایقی بعد از حضور قاسم رضایی، باران شدید ولی لحظه ای آغاز شد و سبب آن شد تا برخی از تماشاگران محل مسابقه را ترک کنند ولی با بند آمدن باران تعداد قابل توجهی از تماشاگران تا لحظه پایانی و مشخص شدن سرپهلوان که تا حدود ساعت 18:30 طول کشید در میدان حضور داشتد.

همچنین در روز پایانی از تابلو منبت کاری بسیار زیبا اثر استاد هنرمند باقر کریمی فیروزجایی که با اتصال 5 میلیون و 300 هزار قطعه چوب چینش شده است و به طرح یک قالی زیبا است؛ رونمایی شد. این تابلوی زیبا از طرف سقاخانه روستای ییلاقی گلیرون (گلیران)  به موزه آستانه حضرتین امامزاده عبدالله و حاج شیخ موسی اهدا شد.

گزارش تصویری این مسابقات را در ادامه مشاهده می کنید

[foogallery id=”18984″]

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌ها
آمار سایت
  • ۰
  • ۹۸۸
  • ۱,۲۷۸
  • ۳۷,۴۸۵
  • ۲۶۴,۸۴۴
  • ۷,۹۷۴,۲۷۵
  • ۶۵,۰۴۵
  • ۷۲۸
  • ۷,۲۸۸
  • ۲۴ اسفند, ۱۴۰۰