سایت بندپی Bandpay.ir

سایت بندپی 9 ساله شد

بازدیدها: 0

سایت بندپی نه ساله شد. به لطف خدای بزرگ و همراهی پرمهر شما همراهان خوب؛ سایت بندپی وارد دهمین سال فعالیت خود شد. سایت بندپی (نخستین تارنمای اختصاصی در حوزه منطقه بندپی بابل) است که با هدف شناساندن منطقه بندپی به دیگر هموطنان، پوشش اخبار منطقه بندپی، پژوهش و معرفی آیین ها و آداب و رسوم و فرهنگ مردم بندپی، پژوهش در زمینه های تاریخ و وقایع مهم تاریخی منطقه، معرفی نامداران و بزرگان، معرفی روستاها و… راه اندازی و با هزینه شخصی و کاملا به طور مستقل فعالیت می کند.

سایت بندپی در مدت فعالیتش گزارش هایی از مشاغل و هنرهای رو به فراموشی مردمان این دیار منتشر کرد و همچنین مطالبی در مورد آداب و رسوم گذشته و حال مردم بندپی نگاشت و به معرفی آداب و رسوم، باورداشت ها و جشن ها و مراسم مردم منطقه بندپی پرداخته است و برای معرفی بیشتر و بهتر بندپی تاکنون چندین مستند از این منطقه را بر روی سایت قرار داده است که از این گزارش ها بسیاری در روزنامه ها و مجلات و سایت های معتبر با نام بندپی به رشته تحریر و چاپ درآمد.

سایت بندپی در چند سال اخیر علاوه بر فعالیت های گفته شده، فعالیت های جنبی در راستای حفظ و اعتلای فرهنگ بومی منطقه را در دستور کار خود قرار داده است. از مهم ترین آن ها می توان به گردآوری و انتشار سالشمار محلی رایج در بندپی (تقویم محلی فرس قدیم) همراه با رویدادهای مهم تاریخی بندپی طی پنج سال متوالی (از 1393 تا 1397) اشاره کرد. اولین تقویم محلی مربوط به سال 1393، در زمستان 1392 گردآوری و منتشر شد. این سالشمار در زمستان سال 1393 با شماره ثبت 17/27294 در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به ثبت رسید. متاسفانه این تقویم برای سال 1398 به علت هزینه های بالای چاپ تجدید چاپ نشد.

فعالیت جنبی دیگر و قابل توجه سایت بندپی را می توان اقدام به برنامه ریزی و برگزاری جشن های بومی-محلی دانست. اولین همفکری ها و تلاش ها و برنامه ریزی گروه فرهنگی سایت بندپی در اسفند ماه 1394 به ثمر نشست و «جشن مارمه» در روستای پریجا (فیروزجا) با همراهی مردم خونگرمش برگزار شد. گروه فرهنگی سایت بندپی چندین ماه بر روی روند و چگونگی برگزاری «جشن مارمه» و همچنین هماهنگی ها تمرکز و برنامه ریزی کرد. این برنامه در آستانه سال نو و به پاسداشت جشن نوروز برگزار شد. سایت بندپی برگزاری مطلوب این جشن و حضور علاقه مندان را به فال نیک گرفته است و امسال توانسته است با حضور علاقمندان از سراسر استان، چهارمین دوره جشن مارمه و آیین استقبال از نوروز را در تاریخ 24 اسفند 1397 در فیروزجاه برگزار کند.

علاوه بر موارد ذکر شده؛ همکاری با عکاسان و خبرنگاران خبرگزاری ها و نشریات در جهت تهیه گزارش های تصویری و مستند از فرهنگ زندگی و آیین های بومی مردم بندپی، همکاری با فیلم سازان و مستندسازان در جهت معرفی فرهنگ و آیین های بومی منطقه بندپی، مشاوره و همکاری گروه فرهنگی سایت بندپی در برگزاری جشنواره های بومی محلی در سطح منطقه، اجرای گروه آیینی سایت بندپی (مارمه) در دومین جشنواره بومی محلی آشه و… از دیگر فعالیت های سایت بندپی در طی سال ها بوده است.

مدیران سایت بسیار خرسند هستند که در ورود به ده سالگی فعالیت، حمایت و پشتگرمی ها و مهر و محبت بی دریغتان را همراه خود می بینند و بر آن هستند تا این همه مهر و محبت را ارج نهند. از این بابت نه سالگی سایت بندپی را به کاربران خود شادباش گفته و بهترین ها را برای شما همراهان گرامی آرزومندیم.

تیم مدیریت سایت بندپی www.Bandpay.ir

یکشنبه، 19 خرداد 1398

۲ پاسخ

 1. خسته نباشید میگم به شما،دمتون گرم،ایشالله جشن صد سالگی
  امیدوارم با توجه به اینکه شما یکی از موفق ترین سایت های بندپی رو دارید ، یک جشنی رو مسئولین برای تولد سایت شما برگزار کنن با حضور اساتید و مردم بندپی،
  پایدار باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌ها
آمار سایت
 • ۰
 • ۱,۳۳۷
 • ۷۸۱
 • ۳۷,۳۹۹
 • ۲۶۲,۴۶۷
 • ۷,۹۷۱,۸۹۸
 • ۶۴,۶۱۲
 • ۷۲۸
 • ۷,۲۸۸
 • ۲۴ اسفند, ۱۴۰۰