سایت بندپی Bandpay.ir

دومین جلسه اقماری محور دو ادارات آموزش و پرورش مناطق وشهرستان های استان مازندران / گزارش تصویری

بازدیدها: 2

دومین جلسه اقماری محور دو ادارات آموزش و پرورش مناطق وشهرستان های استان مازندران درسال تحصیلی 98-97 در دبیرستان شبانه روزی شهیدمهری بندپی شرقی برگزار شد. / گزارش و گزارش تصویری در ادامه نوشته

سایت بندپی – به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش بندپی شرقی، جلسه اقماری محور 2 ادارات آموزش و پرورش مناطق و شهرستان های استان مازندران با حضور عابدی معاون پشتیبانی ادراه کل و نوربخش رییس امور اداری، موسوی رییس هیئت تخلفات اداری، درخور رییس اداره طرح وبرنامه و میدانسرایی کارشناس مسئول طرح و برنامه اداره کل وهمچنین مدیران و روسای مناطق و شهرستان های محور دواستان شامل آمل، بابل، بابلسر، بهنمیر، بندپی شرقی، بندپی غربی، بلده، لاریجان، چمستان، محمودآباد، فریدونکنار و نور در مدرسه شبانه روزی شهیدمهری روستای ویتله در منطقه صعب العبور فیروزجاه بندپی شرقی برگزار شد.

در این جلسه عابدی معاونت پشتیبانی ادره کل در سخنانی ضمن تاکید بر اهمیت نقش مدیریت در تمامی ارگانها و سازمان ها بویژه در آموزش و پرورش، از اصول احترام و قاطعیت به عنوان دو بازوی اصلی یک مدیر در پیشبرد اهداف و شرح وظایف مربوط به هر دستگاه عنوان کرد و گفت که انسان ذاتا خودش را دوست دارد و بر این اساس مایل است که دیگران به او احترام بگذارند و از طرفی یک مدیر باید دربرخوردهای رودرو از رفتار تصنّعی به شدت پرهیز کند. همچنین قاطع بودن در کار مدیریت منافاتی با روابط انسانی ندارد و این امر با تمرین و ممارست در طول سالیان کار و فعالیت بدست می آید.

وی در ادامه در خصوص وضعیت مدارس شبانه روزی در استان گفتند که در ابتدای سال تحصیلی 97-98 تعداد 49 مدرسه شبانه روزی در استان فعال می باشند که در آنها 3450 دانش آموز مشغول تحصیلند که از این تعداد 2563 نفر خوابگاهی می باشند که در دوماهه ابتدایی سال تحصیلی مبلغ 12.400.000 ریال در دو مرحله بابت این مدارس هزینه و به حساب مدارس واریز شده است. همچننی برای دانش آموزان بی بضاعت این مدارس هم طرحی در دست اجرا است تا ان شاءالله مایحتاج ضروری این دانش آموزان از قبیل کفش، مانتو، چادر، پیراهن و … به رایگان در بین آنان توزیع شود.

معاون مدیر کل آموزش و پرورش در ادامه از اجرای چندین طرح و برنامه برای فرهنگیان استان طی روزها و ماه های آتی خبر داد که از مهمترین آنها رایزنی با بانک های مختلف از جمله بانک های رفاه، ملی و رسالت برای ارائه خدمات بانکی در شان فرهنگیان با پرداخت وامهای مناسب بابهره پایین و همچنین کمک به خانواده های وابسته به فرهنگیان با داشتن بیماران خاص میباشند.

عابدی در پایان سخنان خود با تاکید بر این موضوع که تامین منابع مالی در آموزش و پرورش گامی اساسی در بهبود کیفیت آموزش و پرورش می باشد، گفت جدای از استفاده از ظرفیت خیرین ارجمند، طرح هایی در دست اجراست تا از طریق آنها قسمت اعظم مشکلات آموزش و پرورش مرتفع شود که به زودی اجرایی خواهند شد.

در این جلسه موسوی رییس هیئت تخلفات اداری اداره کل آموزش و پرورش استان با تاکید بر لزوم رعایت قانون و مقررات اداری در تمام مدارس و ادارات آموزش و پرورش، در خصوص طرح یکسان سازی پوشش دانش آموزان درمدارس تاکید کرد که مدیران ادارات باید مستقیما از طریق کارگروه های مرتبط در طرح ورود پیدا نموده تا هیچ شک و شبهه ای دراین مورد پیش نیاید. همچنین در همه مدارس مدیران باید دقت داشته باشند که تمامی وجوه دریافتی از خیرین ارجمند باید در اولین فرصت در حساب مدارس واریز شود و اهتمام ویژه در این زمینه مورد انتظار است.

همچنین نوربخش رییس اداره امور اداری اداره کل نیز بکارگیری هر نیروی بازنشسته تحت هر عنوان از قبیل مشاورو … در ادارات و مدارس حتی بدون پرداخت حقوق و مزایا بویژه در مدارس هیئت امنایی را ممنوع اعلام کرده و گفت صدور ابلاغ برایاین افراد از مهمترین تخلفات اداری شمرده می شود.

در ادامه درخور رییس اداره طرح و برنامه در خصوص برنامه های پیش رو در حوزه های پیش دبستانی، نیروهای خریدخدمات آموزشی، نیروهای حق التدریس و بسته حمایتی مطالبی بیان کرد و گفت که جابجایی ساعات آموزشی بین نیروهای حق التدریس و خرید خدمات آموزشی با رعایت سازوکارهای قانونی بلامانع است و استفاده از بسته حمایتی در منطایق که با مشکل مواجه می باشند نیز کماکان در حال اجرا می باشد.

احمدرضا مهاجری نژاد مدیر آموزش و پرورش بابلسر و دبیر محور 2 روسا و مدیران استان هم در سخنانی ضمن تشکر از میزبانی بندپی شرقی، بیان کرد که عملکرد مثبت همه ادارات آموزش و پرورش استان در پروژه مهر 97 باعث شده است که سال تحصیلی 97-98 با کمترین دغدغه و مشکلی آغاز شود و از مدیران خواست تا در پیگیری آسیب های اجتماعی و حل آنها کوشا باشند که در غیر اینصورت هر کدام از آنها تبدیل به یک چالش بزرگ خواهند شد.

در ابتدای این جلسه محمدعلی یزدانی ورزی رییس آموزش و پرورش بندپی شرقی ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان ضمن اشاره به موفقیت های آموزش و پرورش منطقه در سال های اخیر گفت که بندپی شرقی در این سال ها از مناطق برتر استان در کنکور سراسری و بویژه پذیرش دانش آموزان در دانشگاه فرهنگیان بوده است که این امر نتیجه تلاش و پیگیری مستمر فرهنگیان دلسوز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌ها
آمار سایت
  • ۰
  • ۱,۰۵۴
  • ۱,۲۷۸
  • ۳۷,۵۵۱
  • ۲۶۴,۹۱۰
  • ۷,۹۷۴,۳۴۱
  • ۶۵,۰۵۸
  • ۷۲۸
  • ۷,۲۸۸
  • ۲۴ اسفند, ۱۴۰۰