سایت بندپی Bandpay.ir

تخریب سقف مدرسه چوبی روستای اسبو در اثر برف شدید

بازدیدها: 1

سایت بندپی – سقف مدرسه ابتدایی روستای اسبو بندپی بر اثر بارش سنگین برف طی روزهای گذشته تخریب شد.

دهیار روستای اسبو بندپی شرقی از تخریب سقف مدرسه این روستا پس از بارش سنگین برف در هفته گذشته خبر داد. وی در این زمینه اظهار داشت: در سرمای اخیر سقف مدرسه روستای اسبو بندپی شرقی بابل در اثر برف شدید شکست.

محمدی دهیار اسبو همچنین گفت: این مدرسه در سال 1361 ساخته شده بود و جنس دیوارها‌ی آن چوبی بود. تابستان سال جاری یک گروه جهادی برای ترمیم مدرسه وارد روستا شدند. با گچ کاری که انجام شد تا حدودی اوضاع مدرسه از حالت نامناسب قبلی خارج شد. اهالی این روستا با کمک هم به دنبال بازسازی سقف این مدرسه هستند اما با توجه به برف گیر بودن منطقه، احتمال تخریب دوباره آن وجود دارد.

madrese-esbu-02

برف اخیر که ارتفاع آن یک متر هم بود باعث تخریب سقف مدرسه شد که به دلیل ریزش سقف در حال حاضر امکان تحصیل بچه‌ها در این مدرسه وجود نداشت. به همین دلیل تصمیم گرفته شد که به طور موقت و تا زمان رفع مشکل؛ مباحث آموزشی دانش آموزان در حسینه پیگیری شود.

یزدانی رئیس اداره آموزش و پرورش بندپی شرقی با بیان اینکه از مجموع مدارس این منطقه بیش از 10 مدرسه به دلیل صعب العبور بودن و پراکندگی روستاها در حال تخریب هستند، افزود: تجهیز و نوسازی این مدارس از جمله مدرسه روستای اسبو به دلیل مشکل مالی و کمبود اعتبار برای آموزش و پرورش بسیار سخت و زمان بر است.

تنها راهی که فعلا برای حل این مشکل وجود دارد رایزنی با دهیاران روستا برای اختصاص مساجد یا حسینیه ها برای ادامه تحصیل دانش آموزان است.

با توجه به کمبود اعتبارات، به حمایت های مالی خیران مدرسه ساز برای بهسازی یا ساخت مدارس مناسب نیاز است.

منبع خبر : خبرگزاری فارس – باشگاه خبرنگاران جوان

madrese-esbu-01تصویری از مدرسه روستای اسبو – عکس : امیرعلی رزاقی

madrese-esboo28-1

۲ پاسخ

 1. قابل توجه همکاران محترم و سایر مردم شریف منطقه
  در خصوص پخش شایعات و مطالب بی اساس در خصوص فروریختن سقف مدرسه اسبو و عدم پیگیری آموزش و پرورش بندپی شرقی به اطلاع می رساند پس از اطلاع از حادثه ناگوار فروریختن سقف مدرسه ابتدایی اسبو و اطلاع رسانی از طریق دهیار محترم روستای اسبو جناب آقای محمد محمدی، رایزنی ها از سوی اداره بویژه جناب آقای یزدانی ورزی ریاست محترم و همچنین معاون پشتیبانی اداره با اداره کل نوسازی استان و شخص مهندس شیرزاد مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان و همچنین مهندس غلام نژاد سرناظر پروژه های شهرستان بابل و بندپی صورت گرفته و قرار شد از طرف نوسازی دو دستگاه کانکس جهت استقرار موقت دانش آموزان مدرسه یادشده تهیه و ارسال شود تا سقف مدرسه تعمیر گردد. فعلا نیز به پیشنهاد آقای یزدانی قرار شد تا دانش اموزان در تکیه محل به تحصیل خود ادامه دهند.
  بر این اساس سایر شایعات مطرح شده در این زمینه بی اساس بوده و تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
  باتشکر
  روابط عمومی آموزش و پرورش بندپی شرقی

  1. با سلام؛ متن خبر اصلاح شد. البته خبر منتشر شده در سایت بندپی ، بازنشر بوده و منبع اصلی گزارش خبرگزاری فارس و باشگاه خبرنگاران جوان بوده است که لینکشون در بالا اومده. سپاس از اطلاع رسانی شما. پاینده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌ها
آمار سایت
 • ۰
 • ۷۳۳
 • ۱,۲۶۴
 • ۳۷,۳۰۸
 • ۲۶۱,۰۸۲
 • ۷,۹۷۰,۵۱۳
 • ۶۴,۳۵۱
 • ۷۲۸
 • ۷,۲۸۸
 • ۲۴ اسفند, ۱۴۰۰