سایت بندپی Bandpay.ir

اعلام رسمی نتایج انتخابات شهرستان بابل،نجفی نفر اول؛ طاهرنژاد و نیازآذری به دور دوم رفتند

بازدیدها: 0

انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز جمعه 7 اسفند برگزار شد.در انتخابات مجلس دهم شهرستان بابل، دکتر علی نجفی خوشرودی با اخذ 62896 به عنوان نماینده اول بابل وارد بهارستان شد و همت الله طاهری نژاد و حسین نیازآذری برای تصاحب کرسی دوم مجلس بابل در دور دوم با هم رقابت می کنند.

سایت بندپی – بندپی همزمان با سراسر ایران عزیز، روز جمعه هفتم اسفندماه 1394 خود را با جوش و خروش بسیار آغاز کرد. 92 شعبه شهری، روستایی و سیار در سراسر بندپی از صبح جمعه کار خود را آغاز کردند و تا ساعاتی از شب رفته به جمع آوری آراء مردم پرداختند. برای دهمین دوره از مجلس شورای اسلامی، 27 نامزد نمایندگی برای تصاحب دو کرسی در بهارستان با یکدیگر به رقابت پرداختند. همچنین هفت تن از آیات عظام برای به دست آوردن 4 کرسی در پنجمین دوره از مجلس خبرگان رهبری در کل استان مازندران به رقابت پرداختند که در نهایت آیات عظام لاریجانی، طبرسی، معلمی و توکل به عنوان منتخبین مردم به پنجمین مجلس خبرگان رهبری راه یافتند.

در پایان مرحلهء رای گیری؛ شمارش آرا در بخشداری ها آغاز شد و نتایج اولیه حاکی از انتخاب علی نجفی خوشرودی به عنوان اولین نماینده از حوزه انتخابیۀ بابل بوده است. اما با آنکه در تمامی حوزه های انتخابیه استان، نمایندگان ملت مشخص و معرفی شدند اما فرمانداری بابل در عصر روز یکشنبه 9 اسفند نتایج قطعی را اعلام کرد.

بر اساس اطلاعیۀ فرمانداری ویژه بابل، دکتر علی نجفی خوشرودی با اخذ 62896 رأی مستقیما به مجلس شورای اسلامی راه یافت. بنا بر این اطلاعیه، آقایان حسین نیازآذری با اخذ 58843 رأی و همت الله طاهری نژاد لداری با اخذ 55296 رأی به مرحله دوم انتخابات دهمین مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان بابل راه یافتند.

به گزارش اختصاصی سایت بندپی و بر اساس اعلام بخشداری های بندپی، میزان مشارکت مردم در این انتخابات بالای 90 درصد بوده است. در پایان شمارش آراء در بخش بندپی غربی کل واجدین شرایط رأی حدود 18000 تن بوده است که از این تعداد، دکتر علی نجفی با اخذ 9417 رأی بیشترین آراء را به خود اختصاص داد. در همین حوزه انتخابیه آقایان طاهری نژاد و نیازآذری به ترتیب 4973 و 4358 رأی را به خود اختصاص دادند. در حوزه انتخابیه بندپی شرقی آقای همت الله طاهری نژاد با اخذ 12885 رأی بیشترین آرا را به خود اختصاص داد. آقایان نیازآذری و و نجفی به ترتیب 6414 و 5631 رأی را کسب کردند.

لازم به یادآوری است در بخش بندپی شرقی ۴۸ شعبه کلی اخذ رأی مستقر شد که از این تعداد، ۵ شعبه شهری، ۱ شعبه سیار و ۴۲ شعبه روستایی بودند که در ۱۰۶ نقطه مستقر شدند. همچنین بنابر اعلام روابط عمومی بخشداری بندپی غربی؛ در بخش بندپی غربی ۴۴ شعبه کلی اخذ رأی مستقر شد که از این تعداد؛ ۷ شعبه در حوزه شهری و ۳۷ شعبه در حوزه روستایی بوده اند که در ۳۷ نقطه مستقر شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌ها
آمار سایت
  • ۰
  • ۲,۱۰۸
  • ۳,۲۷۶
  • ۴۱,۲۶۵
  • ۲۷۰,۸۲۲
  • ۷,۹۸۰,۲۵۳
  • ۶۵,۸۷۵
  • ۷۲۸
  • ۷,۲۸۸
  • ۲۴ اسفند, ۱۴۰۰