سایت بندپی Bandpay.ir

کتاب حاجی شیخ موسی رونمایی شد / تصاویر

بازدیدها: 9

کتاب حاجی شیخ موسی ، نوشته حاج علی اکبر کیانی حاجی که  در مورد جغرافیا و تاریخ روستای حاجی شیخ موسی بندپی است عصر دیروز رونمایی شد.+تصاویر مراسم رونمایی

سایت بندپی – "حاجی شیخ موسی" عنوان کتابی است که در مورد جغرافیا و تاریخ روستای حاجی شیخ موسی بندپی است.

کتاب حاجی شیخ موسی که مدتی پیش مراحل ابتدایی چاپ را طی و اجازه نشر را دریافت کرده بود، اکنون منتشر شده است و در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.

تاکنون سندی مکتوب از حضرت حاجی شیخ موسی در منطقه در دست نبوده است. حاج علی اکبر کیانی، نویسنده ی این کتاب مستندات سینه به سینه نقل شده را مکتوب کرده و در کنار آن علاوه بر معرفى آبادى ها و امکانات محلى، تعدادى از اسناد اوقافى قدیمى و متأخر را گردآوری نموده است.

حاج علی اکبر کیانی حاجی که هم اکنون ساکن شهر گلیا است و دهمین دهه زندگی خود را می گذراند، روزگاری به عنوان رئیس ایل پریجایی (فیروزجایی) در منطقه بندپی خدمت می کرده است و به دلیل داشتن اطلاعات فراوان از گذشته تابحال در مورد آبادی ها و مناطق ییلاقی بندپی اقدام به گردآوری این کتاب نموده است.

مراسم رونمایی از کتاب حاجی شیخ موسی ، عصر دیروز با حضور نویسنده ی کتاب، پسرشان آقای عیسی کیانی حاجی، رییس اداره آموزش و پرورش منطقه بندپی آقای نادعلی محمدی، امام جمعه بخش حجت الاسلام پوررمضان ، حجت الاسلام فیروزجاییان، شاعران بنام مازندران از جمله استادان حجت الله حیدری سوادکوهی، نعمت الله جلالی مقدم (متخلص به نجم)، جابر خانلری و جمعی از اهالی ادب منطقه و شهرستان برگزار شد.

در ابتدای مراسم جناب آقای حجت الاسلام فیروزجاییان به تلاوت چند آیه از قرآن مجید پرداختند و بعد از آن سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران پخش شد. سپس آقای محمدی، ریاست محترم اداره آموزش و پرورش منطقه، به ایراد سخنرانی پرداختند. بعد از سخنرانی آقای محمدی، استادان گرانقدر عرصه ی شعر و ادب به خواندن قطعاتی از اشعارشان پرداختند. جنابان آقایان حجت الله حیدری سوادکوهی، نعمت الله جلالی مقدم (متخلص به نجم)، جابر خانلری، عیسی کیانی حاجی، منوچهر اسکندری (خطاط و شاعر)، و خانم ها صفیه کیانی حاجی و مهین کیانی حاجی به شعرخوانی پرداختند. سپس آقای یوسف الهی به جایگاه تشریف بردند و در مورد کلیات کتاب به سخنرانی پرداختند. همچنین جناب آقای حاج علی اکبر کیانی و نیز پسرشان جناب آقای عیسی کیانی به سخنرانی پرداختند. همچنین حجت الاسلام پوررمضان، امام جمعه بخش، نیز دقایقی چند به ایراد سخنرانی پرداختند.

و در پایان کتاب حاج شیخ موسی با حضور جمعی از مشاهیر منطقه، شهرستان و استان رونمایی شد.

این کتاب 64 صفحه ای که قیمت آن 7 هزار تومان است ، هم اکنون در سطح بخش بندپی برای استفاده علاقه مندان قابل تهیه است.

این مراسم از ساعت 15 تا 17 در محل کانون شهید محلاتی (جنب ساختمان شهرداری گلیا) برگزار شد.

عکس : محمد فیروزی بندپی

کتاب حاجی شیخ موسی کتاب حاجی شیخ موسی کتاب حاجی شیخ موسی کتاب حاجی شیخ موسی کتاب حاجی شیخ موسی کتاب حاجی شیخ موسیکتاب حاجی شیخ موسی

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌ها
آمار سایت
  • ۰
  • ۳۰۰
  • ۱,۸۸۷
  • ۴۴,۵۴۳
  • ۳۲۷,۴۹۶
  • ۸,۰۳۶,۹۲۷
  • ۷۶,۹۷۴
  • ۷۲۸
  • ۷,۲۹۶
  • ۱۲ مرداد, ۱۴۰۱